تخته نرد و شطرنج تمام خاتم لب گرد اعلا سایز 50

116

اخطار: آخرین موجودی فعلی!
1,099,000 تومان
1,200,000 تومان

اینماد

کلیک کنید

مشخصات فیزیکی

ابعاد : 7 × 24.5 × 49.5 سانتی‌متر
وزن : 2200 گرم

سایر مشخصات محصول

جنس : خاتم
کاربرد : دکوری - مصرفی
جنس خارجی بدنه : خاتم اعلا
جنس داخلی بدنه : خاتم اعلا
نام هنرمند : نامدار
محل تولید : اصفهان
طرح : سنتی
سایر توضیحات : دارای 32 مهره خاتم کاری به همراه 2 عدد تاس - مهره شطرنج ندارد - به دلیل اصطکاک بیشتر پشت مهره ها جیر می باشد

برای علاقمندان به ورزش شطرنج و تخته نرد، احتمالا یک تخته نرد و صفحه شطرنج دست ساز می تواند برای آن ها جالب به نظر برسد . نرد کهن‌ترین بازی دنیا است که در میان مردم خاورمیانه بالاخص مردم ایران و مردمان اروپای شرقی جایگاه بسیار ویژه ای دارد و همچنین کاوشهای باستان‌شناسی در شهر سوخته نشان می‌دهد این بازی در ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد در ایران وجود داشته است.«تخته نرد و صفحه شطرنج لب گرد خاتم اعلا » اثر استاد نامدار که در اصفهان تولید شده . این تخته نرد دارای 32 مهره سیاه و سفید که به دلیل همخوانی با این اثر مهره ها خاتم می باشند به همراه دو عدد تاس با یک جعبه شکیل و زیبا می باشد ولی مهره شطرنج به همراه خود ندارد و می توانید به سلیقه خود مهره شطرنج مورد نظر خود را تهیه کنید . این اثر دست آفرین نیز مانند بقیه تخته نردها و صفحه شطرنج ها به صورت یک جعبه دوطرفه ساخته شده که باید آن را باز کرد و روی یک سطح صاف قرار داد که روی جعبه صفحه شطرنج و پشت آن تخته نرد می باشد و با چیدن مهره ها برای یک بازی ذهنی جذاب آماده شد . طول صفحه حدود 50 سانتی متر می باشد و وزنی حدود 2 کیلوگرم دارد . ارزش این اثر به دلیل خاتم‌کاری زیبای آن است که با ظرافت زیاد اجرا شده است و به همین دلیل به آن خاتم اعلا می گویند.

خاتم ترکیبی است از چند ضلعی‌های منظم با تعداد اضلاع متفاوت که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگ‌های مختلف تشکیل می‌شود. پنج، شش، هفت، هشت و یا ده ضلعی است. خاتم از هنرهای دستی دقیق و پرکار است که تولید و ساخت آن احتیاج به دقت و حوصله زیاد دارد.

  

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*