تخته خاتم نقاشی چوگان و تذهیب 50 سانتی

117

اخطار: آخرین موجودی فعلی!
400,000 تومان

اینماد

کلیک کنید

مشخصات فیزیکی

ابعاد : 7 × 24.5 × 49.5 سانتی‌متر
وزن : 2200 گرم

سایر مشخصات محصول

جنس : خاتم
کاربرد : دکوری - مصرفی
جنس خارجی بدنه : خاتم کاری
جنس داخلی بدنه : خاتم کاری
نام هنرمند : نامدار
محل تولید : اصفهان
طرح : تذهیب و نقاشی چوگان
سایر توضیحات : بدون مهره شطرنج - دارای 32 عدد مهره تخته نرد طرح خاتم به همراه دو عدد تاس - قسمت پشت مهره ها به دلیل اصطحاک بیشتر جیر زرشکی چسبانده شده

اگر از طرفداران ورزش تخته نرد و شطرنج هستید، بازی کردن با یک تخته نرد و شطرنج دست ساز حس خوبی را برای شما و حریفتان ایجاد می کند و با داشتن این دست آفرین هم صاحب اثری زیبا از هنرمندان اصفهانی شده و هم اینکه بخشی از صنایع دستی کشورمان را به منزل و یا محل تفریح خود خواهید برد .

«تخته نرد و صفحه شطرنج خاتم با نقاشی چوگان و تذهیب سنتی » اثری خاتم کاری که توسط استاد نامدار در اصفهان ساخته شده. این تخته نرد دارای 32 مهره سیاه و سفید با رویه خاتم به دلیل همخوانی با این اثر به همراه تاس با یک جعبه شکیل و زیبا می باشد ولی مهره شطرنج به همراه خود ندارد و می توانید به سلیقه خود مهره شطرنج مورد نظر خود را تهیه کنید . این اثر دست آفرین نیز مانند بقیه تخته نردها و صفحه شطرنج ها به صورت یک جعبه دوطرفه ساخته شده که باید آن را باز کرد و روی یک سطح صاف قرار داد که روی جعبه صفحه شطرنج و پشت آن تخته نرد می باشد و با چیدن مهره ها برای یک بازی ذهنی جذاب آماده شد . طول صفحه حدود 50 سانتی متر می باشد و وزنی حدود دو کیلوگرم دارد . ارزش این اثر به دلیل خاتم‌کاری زیبای آن است که با ظرافت زیاد اجرا شده است. علاوه بر نقاشی چوگان ، در این اثر نقوشی از تذهیب سنتی ایرانی دیده می‌شود که در قسمت‌های بیرون و داخل جعبه اجرا شده‌اند.  چوگان از ورزشهای کهن ایرانی است که امروزه به ورزشی جهانی تبدیل شده است. این رشته به دلیل رواج در میان پادشاهان و بزرگان به بازی شاهان معروف است. نام چوگان از نام چوبی که در آن استفاده می‌شود برگرفته شده‌است. این بازی در ابتدا عنوانی نظامی و جنگی داشت و سوارکاران ایرانی در آن استعداد اسب‌های جنگی خود را به نمایش می‌گذاشتند. 

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*