تخته نرد و شطرنج تمام تذهیب 50 سانتی

112

تخته نرد و شطرنج تمام تذهیب به همراه 32 عدد مهره مشکی و سفید طرح خاتم و دو عدد تاس 

429,000 تومان
480,000 تومان

اینماد

کلیک کنید

مشخصات فیزیکی

ابعاد : 7 × 24.5 × 49.5 سانتی‌متر
وزن : 2 کیلوگرم

سایر مشخصات محصول

جنس : خاتم
کاربرد : تزئینی و مصرفی
جنس خارجی بدنه : خاتم کاری
جنس داخلی بدنه : خاتم کاری
نام هنرمند : نامدار
محل تولید : اصفهان
طرح : تذهیب
سایر توضیحات : بدون مهره شطرنج - دارای 32 عدد مهره تخته نرد طرح خاتم به همراه دو عدد تاس - قسمت پشت مهره ها به دلیل اصطحاک بیشتر جیر زرشکی چسبانده شده

اگر از طرفداران ورزش تخته نرد و شطرنج هستید، بازی کردن با یک تخته نرد و شطرنج دست ساز حس خوبی را برای شما و حریفتان ایجاد می کند و با داشتن این دست آفرین هم صاحب اثری زیبا از هنرمندان اصفهانی شده و هم اینکه بخشی از صنایع دستی کشورمان را به منزل و یا محل تفریح خود خواهید برد .

«تخته نرد و شطرنج تمام تذهیب» اثری خاتم کاری که توسط استاد نامدار در اصفهان ساخته شده. این تخته نرد دارای 32 مهره سیاه و سفید خاتم کاری و به همراه 2 عدد تاس با یک جعبه شکیل و زیبا می باشد ولی مهره شطرنج به همراه خود ندارد و می توانید به سلیقه خود مهره شطرنج مورد نظر خود را تهیه کنید . این اثر دست آفرین نیز مانند بقیه تخته نردها و صفحه شطرنج ها به صورت یک جعبه دوطرفه ساخته شده که باید آن را باز کرد و روی یک سطح صاف قرار داد که روی جعبه صفحه شطرنج و پشت آن تخته نرد می باشد و با چیدن مهره ها برای یک بازی ذهنی جذاب آماده شد . طول صفحه حدود 50 سانتی متر می باشد و وزنی حدود 2.5 کیلوگرم دارد . ارزش این اثر به دلیل خاتم‌کاری زیبای آن است که با ظرافت زیاد اجرا شده است. علاوه بر نقوش خاتم‌کاری شده، در این اثر نقوشی از تذهیب سنتی ایرانی دیده می‌شود که در قسمت‌های بیرون و داخل جعبه اجرا شده‌اند.  

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*