قندان مسی مینا کاری اثر شیرازی سایز کوچک

MI110_17

اخطار: آخرین موجودی فعلی!
115,000 تومان
145,000 تومان

اینماد

کلیک کنید

مشخصات فیزیکی

ابعاد : 14 × 10.5 × 10.5 سانتی‌متر
وزن : 250 گرم

سایر مشخصات محصول

جنس : مس
کاربرد : دکوری - مصرفی
نام هنرمند : شاهین شیرازی
محل تولید : اصفهان
قابلیت کادویی :

هنر میناکاری با سابقه حدود پنج هزار سال یکی از زیباترین صنایع دستی ایران محسوب میشود که برای زیبایی بخشیدن به ظروف و زیور آلات استفاده می شود. این هنر تلفیقی از خاک وآتش است که با هنر نقاشی ترکیب می شود و نقش های زیبایی را می آفریند. تجلی هنر مینا کاری بیشتر در ایران بوده و امروزه اصفهان مهد این هنر محسوب می شود.  این هنر معمولا بر روی مس انجام می شود ولی بر روی طلا و نقره نیز می توان انجام داد.

فراهم آوردن مینا چند مرحله دارد،به این ترتیب که ابتدا آن چیزی را که می خواهند میناکاری کنند به هر شکل واندازه بایدتوسط  مسگرمتخصص به شکل لازم دربیاورند وسپس استاد میناکار به آن لعاب سفید می دهدکه معمولاً سه الی چهار مرتبه لعاب داده می شود و هر بار ، شی ء به کوره می رود و حدود 700 درجه حرارت می بیند تا رنگ لعاب آن ثابت شود بعد با رنگ روی آن نقاشی می شود. سپس شیء را دوباره به کوره میبرندو حدود 400 تا 500 درجه حرارت می دهند تا رنگها به صورت مطلوب و مناسب درآید.

این قندان زیبا به دلیل جنس آن که از مس است از دوام بالایی برخوردار است و قابل شستشو است و به دلیل دقت و ظرافتی که در ساخت این محصول به کار گرفته می شود دارای ارزش هنری بالایی است و علاوه بر تزیین کاربرد مصرفی نیز دارد. روی سطح این قندان  با رنگ های مینایی نقاشی شده و طرح های سنتی و ظریف ایرانی با دستان هنرمند سازنده اجرا شده است. برای رنگ آمیزی زمینه از سفید و لاجوردی استفاده شده است.سطح این محصول توسط استاد قلمزن برجسته شده و ارتفاع آن حدودا 14سانتی متر می باشد.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*