کاسه مسی مینا کاری اثر شیرازی مدل پایه دار _ سری 3عددی

MI111_11

این محصول در انبار موجود نیست
659,000 تومان
850,000 تومان

اینماد

کلیک کنید

مشخصات فیزیکی

ابعاد : ارتفاع کاسه کوچک: 15.5 سانتی‌متر - ارتفاع کاسه متوسط: 19 سانتی‌متر - ارتفاع کاسه بزرگ: 22 سانتی‌متر
وزن : وزن کاسه کوچک: 244 گرم - وزن کاسه متوسط: 421 گرم - وزن کاسه بزرگ: 622 گرم

سایر مشخصات محصول

جنس : مس
کاربرد : دکوری - مصرفی
نام هنرمند : شاهین شیرازی
محل تولید : اصفهان
قابلیت کادویی :

هنر میناکاری با سابقه حدود پنج هزار سال یکی از زیباترین صنایع دستی ایران محسوب میشود که برای زیبایی بخشیدن به ظروف و زیور آلات استفاده می شود. این هنر تلفیقی از خاک وآتش است که با هنر نقاشی ترکیب می شود و نقش های زیبایی را می آفریند. تجلی هنر مینا کاری بیشتر در ایران بوده و امروزه اصفهان مهد این هنر محسوب می شود.  این هنر معمولا بر روی مس انجام می شود ولی بر روی طلا و نقره نیز می توان انجام داد.

فراهم آوردن مینا چند مرحله دارد،به این ترتیب که ابتدا آن چیزی را که می خواهند میناکاری کنند به هر شکل واندازه بایدتوسط  مسگرمتخصص به شکل لازم دربیاورند وسپس استاد میناکار به آن لعاب سفید می دهدکه معمولاً سه الی چهار مرتبه لعاب داده می شود و هر بار ، شی ء ،  به کوره می رود و حدود 700 درجه حرارت می بیند تا رنگ لعاب آن ثابت شود بعد با رنگ روی آن نقاشی می شود. سپس شیء را دوباره به کوره میبرندو حدود 400 تا 500 درجه حرارت می دهند تا رنگها به صورت مطلوب و مناسب درآید.

جنس بدنه این کاسه ها از مس می باشد و از دوام بالایی برخوردار است و قابل شستشو است. کاسه ها در سه سایز متفاوت ساخته شده اند و  به دلیل نقوش زیبا و سنتی هم کاربرد تزیینی دارند هم مصرفی. بدنه آن با رنگ های مینایی نقاشی شده و توسط استاد قلمزن، قلمزنی و برجسته شده است.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*