از آنجایی که رعایت حقوق مشتری و مشتری مداری مهم ترین اصل برای چیدینو می باشد بنابر این تمام کوشش ها بر تهیه و ارائه بهترین و مرغوبترین کالاها از معتبر ترین تولید کنندگان و هنرمندان می باشد گروه چیدینو می کوشد تا سفارشات را در بهترین کیفیت و جوری که مورد انتظار است به دست مشتریان عزیز برساند ولی با این وجود ممکن است مشتریان پس از خرید با مشکلاتی مواجه شوند که در چنین مواردی خدماتی در قالب یک چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده : 

شرایط بازگرداندن کالا

- کالای مورد نظر حتما همراه با فاکتور چیدینو باشد و کالا با مشخصات ذکر شده در فاکتور همخوانی داشته باشد . 

- برای ارسال کالاهایی که از خرید آن منصرف شده اید، مشتریان گرامی باید قبل از هر اقدامی حداکثر تا 7 روز با کارشناسان ما تماس بگیرید تا هماهنگی لازم برای عودت کالا انجام بشود و از ارسال بدون هماهنگی خودداری فرمایید.

- هرگونه تغییر در وضعیت اولیه کالا حتی در بسته بندی کالا و همراه نبودن کلیه اقلام (فاکتور، هدیه ارسالی و ... ) امکان استفاده از این سرویس را ازبین می برد . 

- در مورد کالاهای شکستنی در صورت آسیب دیدگی کالا در زمان تحویل توسط مامور پست، خریدار باید صورتجلسه آسیب کالا را از مامور پست در یافت کنید . 

بسته خود را به آدرس زیر بفرستید :

اصفهان - خیابان شمس آبادی - ابتدای کوچه کازرونی - مجتمع بوستان - واحد1 

هزینه ارسال 

هزینه ارسال انصراف از خرید بر عهده مشتری می باشد .

در صورتی که کالا دارای عیب ظاهری باشد و به تایید کارشناسان چیدینو برسد، هزینه ارسال بر عهده چیدینو می باشد . 

لازم به ذکر است به دلیل اینکه یکی از خصوصیات صنایع دستی عدم شباهت کامل با همدیگر است، ممکن است کالایی که برای شما فرستاده می شود کاملاً شبیه عکس موجود در سایت نباشد و شبیه به آن باشد .

برگرداندن مبلغ کالای انصراف از خرید 

بعد از دریافت کالا توسط چیدینو، طی 1 روز کاری مبلغ به شماره حساب شخصی که فاکتور به نام ایشان می باشد واریز می گردد . 

برای واریز هزینه پست (در صورت وجود نقص در کالا )به حساب مشتری قبض با مهر شرکت پست باید همراه کالا به چیدینو ارسال شود.